21-29 Ekim 2015 Alaçatı Sanat Haftası Başlıyor .

ASH_2015_duyuru

Türkiye’mizin tarihi, ve doğasıyla ayrı bir yere sahip olan Alaçatı, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Plastik Sanatlar Çalıştayı’na ev sahipliği yapacak .
Taş evleri ,sörf merkezleri, Ege mutfağı ve lavanta kokan sokaklarıyla öne çıkan Alaçatı sanatla da marka olmayı hedefliyor. Çeşme Belediyesi, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği ve Alaçatı Turizm Derneği’nin destekleri ile Alaçatı Sanat Haftası kapsamında 21-29 Ekim tarihleri arasında 10 resim-heykel ve seramik sanatçısıyla 1.’inci Alaçatı Plastik Sanatlar Çalıştayı yapılacaktır.
Çalıştay , Resim dalında ; Filiz Pelit , Reyhan Abacıoğlu , Enis Aktaş , Erhan Lampir , Özgür Eryılmaz , Mevlüt Akar , Ümit Yiğit , Nurhilal Harsa Seramik Dalında ; Betül Demir Karakaya Heykel dalında ise Yıldanur Ketenci gibi değerli sanatçıların çalışmalarından oluşacaktır .
Alaçatı sanat haftası kapsamında Alaçatı’nın özgün dokusunda bir hafta boyunca, oluşacak eserler 24 -31 Ekim tarihleri arasında Galeri Alaçatı, Kırmızı Ardıç Kuşu, Köstem Otel ve Peri Art sanat galerilerinde , 30 resim, heykel, baskı resim ve seramik sanatçısının karma sergisi sanatseverler ile buluşturulacaktır .
Karma sergide yer alacak sanatçılar ,
Nurhilal Harsa-Resim
Reyhan Abacıoğlu – Resim
Enis Aktaş -Resim
Erhan Lampir- Resim
Özgür Eryılmaz – Resim
Mevlüt Akar- Resim
Ümit Yiğit – Resim
Filiz Pelit- Resim
Betül Demir Karakaya- Seramik
Yıldanur Ketenci-Heykel
Hakan Esmer -Resim
Serdar Leblebici-Resim
Ahmet Yeşil-Resim
Ayhan Çetin -Resim
Kemal Uludağ-Seramik
Ceyhun Yaman-Resim
Sema Barlas-Resim
Yıldız Yılmaz-Heykel
Aynur Okay-Resim
Hasan Rastgeldi- Resim
Savaş Karagözlü- Resim
Fahri Sümer- Resim
Korkut Uluğ-Resim
Ufuk Uzman Yılmaz- Resim
Zeliha Akçaoğlu- Resim
Soner Göksay- Resim
Faden Suzan Kudsioğlu- Baskı
Hülya Yalçın- Baskı
Lale Temelkuran- Resim
Duygu Aydoğan-Resim