Alaçatı Pazarında Yok Yok…

Alaçatı Pazarında Yok Yok…

Alaçatı’nın girişinde , her Cumartesi günleri kurulan Alaçatı pazarında yok yok .
İzmir  ilçe ve Alaçatı yakın köylerinden gelen  pazarcılar ile yaklaşık 30.000 metrekare  alana kurulan Alaçatı pazarı  , çeşitlilik açısından herkesin hoşlanarak gezdiği ve alışveriş yaptığı çok hoş bir yer halinde . Alaçatı pazarına , geldiğinizde evinizin 1 haftalık ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyorsunuz.
İlk girişinde bahçe peyzajı  , sağ tarafındaki cepte peynircilerin ve aktarların bulunduğu bölümden sonra  sebze meyve , züccadiye son bölümde  ise uçsuz bucaksız bir yerde sergilenen tekstil ürünlerini görebilirsiniz .
    Alaçatı  bir turizm beldesi olmadan önce , beldedeki halk her şeyi kendisi yetiştiriyordu . Tarımdan vazgeçilince  artık Alaçatı’da yetiştirici kalmadı sayılır . Alaçatı pazarında Alaçatı’lı  olarak sebze meyve gibi ürünleri yetiştirip  satan  çok az kişi kaldı .  Bunlardan biride Sabri Ağabey  onun yetiştirdiği ürünler gerçekten organik  . Onun tezgahından alışveriş yaptığınızda  gerçek bir Alaçatı’lı samimiyeti ve hoş görüsü ile karşılaşırsınız ve bir sonraki cumartesi ondan birşey almasınız dahi onunla selamlaşırsınız .
İşte Alaçatı Pazarı  böyle bir yer . Amman  dikkat yanınıza çok para almayın dönüşte kalmayabilir.